gdy znajdę chwilę                                          Wenn ich einen Moment finde 

            Wpadne tu i tam                              Ich werde hier und da kommen.

warto posłuchać - zobaczyć 

koncerty - wystawy - spotkania - wydarzenia kulturalne w Hilden

i okolicy

Ostrzeżenie! -na mój gust


 „Be groovy or leave, man.“  (Bob Dylan)

 

Groove - Artyści tacy jak Miles Davis, Charlie Parker i John Coltrane znali jego tajemnicę, mieli to intuicyjne uczucie, aby w odpowiedniej chwili, zagrać właściwą nutę, i co niezmiernie istotne w jazzie, zagrać ją z właściwym uczuciem wyłapanym z płynączego w przestrzeni fluidu. Kiedy muzycy są razem w groove, pojawia się ten szczególny moment. Ciało i umysł stają się jednością z muzyką i słuchaczami. Potem mówi: Zamknij oczy, poczuj wibracje,  Let´s groove! Tak właśnie będzie się działo podczas 24. Hilden Jazz Festival.

 

"W tym roku połowa świata jest naszym gościem", wyjaśnia Peter Baumgärtner, perkusista jazzowy i kreatywny szef festiwalu. "Zagrają artyści pochodzenia brazylijskiego, chilijskiego, kubańskiego, libańskiego i południowoafrykańskiego. Ich zaplecze muzyczne jest zróżnicowane, ale wszyscy mają jedną wspólną cechę: groove. 

 

 

 


Niebieskie poniedziałki w "Blue Note" - Hotel am Stadtpark.

Axel Fischbacher -(git). organizator, od ośmiu lat organizator spotkań muzyków w małym klubie gdzie podczas niebieskich poniedziałków spotykają się doświadczeni, najlepsi muzycy na prawdziwych jam session, przedstawiają swoje specjalne programy przygotowane na właśnie ten poniedziałek, -istnieją tylko w tym koncercie.